Skaņas izolācijas mīti, kas jums būtu jāzina

Skaņu izolējot māju, var būt vilinoši izmantot DIY metodes kā ātru vai rentablāku risinājumu. Bet vai šīs metodes patiešām darbojas? Šeit mēs aplūkojam olu kastītes, paklāju pie sienas, tapetes, stikla šķiedras izolāciju, celulozes izolāciju, akustisko paneļu izskatu un to, cik viegli telpai izveidot skaņas izolācija.

Kāpēc olu kastītes?

Iespējams, ka olu kastes var izgatavot no putupolistirola un putu plastmasas, ka saite ir veidota ar skaņas izolāciju. Tie ir ideāli piemēroti lietošanai vieglajā iepakojumā, bet, kad runa ir par skaņas izolāciju un skaņas izolācijas nodrošināšanu, tiem nav nekāda labuma.

Tas ir ārkārtīgi porains, tas nozīmē, ka tā nekādā gadījumā nerada skaņas aizsardzību. Olu formas ir līdzīgas skaņu izolējošām flīzēm, kas, iespējams, ir vēl viens iemesls, kāpēc šis mīts ir saglabājies. Bet šīs ir vienīgās līdzības starp abiem materiāliem.

Ņem vērā arī to, ka olu kastes ir ļoti viegli uzliesmojošas, tādēļ tās nav piemērotas kā skaņu izolējošs materiāls.

Paklāji pie sienām

Mīkstas virsmas un mēbeļu ievietošana ir efektīva taktika, kas traucē skaņas viļņus telpā. Tas pats attiecas uz paklājiem un aizkariem, kas var absorbēt un mazināt skaņas viļņus.

Paklāji parasti tiek uzlikti no griestiem līdz zemai, kas nozīmē, ka ir daudz lielāka virsma, ko pārklāj materiāls. Viena paklāja vai pat matrača ievietošana pie sienas neko nedara, lai apturētu skaņas viļņus, kas ceļo pa istabu.

Tapetes izmantošana skaņas izolācijai

Skaņas izolējošas tapetes var izklausīties kā “lieta”, bet tai nav reālas funkcijas, kas pārsniedz izdomātas idejas. Ir uzņēmumi, kas ražo šos produktus, vienlaikus to tirgojot klientiem, ierosinot, ka tas ievērojami uzlabos skaņas izolāciju jebkurā konkrētā telpā.

Šāda veida tapetes sastāv no tipiskiem dizainparaugiem, ko mēs redzam tirdzniecības veikalos, vai nu ar putām, vai arī citā veidnē, kas tajā ir iestrādāts. Galvenā atšķirība šeit ir norādīt uz to, ka, lai gan tā var samazināt trokšņa līmeni vidējā frekvencē mājā, kas parasti ir sarunvalodas skaņa, tas telpai nav skaņu izolējošs.

Tumšas krāsas sienas

Ir grūti iedomāties iemeslu, kāpēc tas kļuva par tik ilgu laiku pastāvošu mītu. Varbūt tas ir tāpēc, ka tumšākas krāsas ir daudz dziļākas, jo tiek uzskatīts, ka tās ir arī biezākias, tādējādi padara tās par labu skaņas izolācijai.

Diemžēl tas tā nav, un tumšās krāsas sienas nesniedz nekādu palīdzību skaņas izolācijas gadījumā. Neatkarīgi no krāsas, kuru jūs krāsojat telpā esošajās sienās, telpai tie neietekmēs ne skaņas izolāciju, ne skaņas kvalitāti.

Stikla šķiedras

Izmantojot stikla šķiedru, lai izolētu telpu, ir populāra izvēle. Tomēr to nedrīkst izmantot akustiskajai izolācijai, jo tas ir produkts ar zemu blīvumu, kas nevar bloķēt skaņas viļņu pārraidi telpā vai ārpus tā.

Stikla šķiedras siltumizolācija piedāvā dažas absorbcijas īpašības, kas ir noderīgas, un, piemēram, skaņu izolējošas tapetes, var samazināt skaņu vidēja diapazona frekvencēs.

Author: Vanesa Gomeza

Dārgie lasītāji, Skaņas līmenis mūsdienās tikai palielinās, īpaši pilsētās, tādēļ jau vairākus gadus interesējos par šo tēmu. Skaņas izolācijas nozare ļoti strauji attīstās, tādēļ katram ir iespējams izvēlēties viss piemērotāko variantu. Ceru, ka Jums noderēs mani ieteikumi, un patiks raksti. Vanesa.