Iemesls skaņas izolācijai

Skaņas izolācija tiek veikta, lai vai nu bloķētu trokšņu iekļūšanu telpā, vai arī, lai bloķētu troksni no iziešanas no istabas. Skaņas izolācijai tiek izmantoti materiāli, kas vai nu samazina, vai absorbē skaņu. Lai gan skaņu parasti nevar pilnībā bloķēt, ir iespējama būtiska trokšņu samazināšana.

Skaņas samazināšana
Biezas pastāvīgās sienas, pagaidu sienas, putas, telpu dalītāji un aizkari ir vieni no materiāliem, ko izmanto skaņas samazināšanai. Skaņas izolācijas materiāli skaņas samazināšanai bieži tiek izgatavoti no koka un stikla šķiedras, taču ir arī citi materiāli, kurus var izmantot. Gaisa necaurlaidīgas barjeras izveidošana ap sienām vai aizkariem samazina skaņu, novēršot trokšņa iekļūšanu caur gaisa caurumiem.

Jūs nevarat elpot pilnīgi hermētiskā telpā, bet jūs varat samazināt gaisa telpas, lai samazinātu troksni. Viena no trokšņu slāpēšanas metodēm, ko parasti izmanto, ir divu sienu vai divu durvju būvēšana ar starp tām esošo gaisa telpu. Divas durvis vai sienas nodrošina papildu materiālu skaņas bloķēšanai, un gaisa telpa vidū rada sava veida burbuli, kas palīdz bloķēt skaņu.

Absorbējoša skaņa
Viena problēma ar skaņas samazināšanu ar biezām sienām vai durvīm ir tā, ka skaņa var atlecēt no istabas virsmām un radīt nevēlamu atbalss efektu. Šis jautājums tiek risināts, izmantojot materiālus, kas absorbē skaņu.

Skaņas absorbēšanai parasti tiek izmantotas blīvas putas. Mīksti materiāli, piemēram, putas, absorbē skaņu, jo skaņa nonāk mīkstajā virsmā un rezultātā samazinās. Skaņu absorbējošu var novietot sienas iekšpusē vai piestiprināt pie sienas ārpuses.

Istabas platības līdz skaņas izolācijai
Skaņa var iekļūt durvīs, logos, plānās sienās, grīdā vai pat jumtā. Veicot telpas skaņas izolāciju, ir svarīgi novērtēt telpu, lai redzētu, kurām vietām jābūt skaņas izolētām. Stāviet istabā, klausieties un staigājiet apkārt, lai redzētu, kur troksnis ienāk vai iziet.

Author: Vanesa Gomeza

Dārgie lasītāji, Skaņas līmenis mūsdienās tikai palielinās, īpaši pilsētās, tādēļ jau vairākus gadus interesējos par šo tēmu. Skaņas izolācijas nozare ļoti strauji attīstās, tādēļ katram ir iespējams izvēlēties viss piemērotāko variantu. Ceru, ka Jums noderēs mani ieteikumi, un patiks raksti. Vanesa.